“ATS Food” MMC ilə ATU ilə əməkdaşlığa imza atdı
“ATS Food” MMC tərəfindən Azərbaycan Texnologiya Universitetinin tələbələri üçün xüsusi təqaüd təsis edilib.
ATU tələbələri üçün xüsusi təqaüd Azərbaycan Texnologiya Universiteti (ATU) ilə çörək və un məmulatlarının istehsalı üzrə ixtisaslaşan “ATS Food” MMC arasında mövcud əməkdaşlıq münasibətləri çərçivəsində təsis olunub.
Bu barədə Azərbaycan Texnologiya Universitetinin rektoru vəzifəsini müvəqqəti icra edən dosent Yaşar Ömərovla “ATS Food” MMC-nin icraçı direktoru Tural Hacıyev arasında keçirilən görüşdə razılaşma əldə olunaraq müvafiq saziş imzalanıb.
Razılaşmaya əsasən, xüsusi təqaüd universitetin “Qida mühəndisliyi”, “Şərabçılıq” və “Ekologiya mühəndisliyi” ixtisaslarında təhsil alan, ən yüksək akademik göstəricilərə malik 2 tələbəsinə veriləcək.
Həmçinin görüşdə ötən ilin oktyabr ayında imzalanmış əməkdaşlıq memorandumunun reallaşdırılması imkanları, perspektivlər, birgə kadr hazırlığı və tədbirlərin keçirilməsi diqqət mərkəzində olub. Görüş çərçivəsində ATU nümayəndə heyəti “ATS Food” MMC-yə məxsus "Çörəkçi" zavoduna da səfər ediblər. Müəssisənin fəaliyyəti, istifadə olunan texnologiyalarla tanışlıq olub, ATU tələbələrinin istehsalat təcrübəsinin təşkili müzakirə edilib.

ООО "ATS Food" подписало соглашение о сотрудничестве с АТУ
ООО "ATS Food" учредило специальную стипендию для студентов Азербайджанского технологического университета.
Специальная стипендия для студентов АТУ была учреждена в рамках существующих отношений сотрудничества между Азербайджанским технологическим университетом (АТУ) и ООО "ATS Food", которое специализируется на производстве хлеба и хлебобулочных изделий.
Соответствующее соглашение было достигнуто, и контракт подписан на встрече между исполняющим обязанности ректора АТУ доцентом Яшаром Омаровым и исполнительным директором ООО "ATS Food" Туралом Гаджиевым.
Согласно соглашению, специальная стипендия будет присуждаться двум студентам с наивысшими академическими показателями, обучающимся по специальностям "Пищевая инженерия", "Виноделие" и "Инженерия экологии".
Кроме того, на встрече обсуждались возможности реализации меморандума о сотрудничестве, подписанного в октябре прошлого года, перспективы, совместная подготовка кадров и проведение мероприятий. В рамках встречи делегация АТУ также посетила завод “Çörəkçi", принадлежащий ООО "ATS Food". Были обсуждены деятельность предприятия, применяемые технологии и организация производственной практики для студентов АТУ.