30 iyul 2025-ci il tarixində keçirilən “Pastry & Bakery Chefs Baku Cup 2025” çempionatı çərçivəsində BƏƏ, Şri Lanka, Türkiyə, Rusiya və İrandan dəvət olunmuş pastry ustalarının iştirakı ilə möhtəşəm yarış baş tutdu. Yerli və xarici pastry və bakery ustaları bu nüfuzlu tədbirdə öz peşəkarlıqlarını nümayiş etdirdilər.
Yarış iştirakçıları tərəfindən hazırlanmış şirniyyat və çörək məmulatları yalnız görünüşləri ilə deyil, həm də zəngin ləzzətləri ilə münsiflər heyətini heyran etdi. Final mərhələsində isə münsiflər Bismak ununun məhsullara bəxş etdiyi keyfiyyət və dad üstünlüyünü xüsusi vurğuladılar.

Мука Bismak блистала на чемпионате “Pastry & Bakery Chefs Baku Cup 2025”
30 июля 2025 года в рамках чемпионата “Pastry & Bakery Chefs Baku Cup 2025” состоялось масштабное соревнование с участием мастеров pastry-индустрии, приглашённых из ОАЭ, Шри-Ланки, Турции, России и Ирана. Местные и зарубежные мастера pastry и bakery продемонстрировали своё профессиональное мастерство на этом престижном мероприятии.
Кондитерские и хлебобулочные изделия, приготовленные участниками конкурса, впечатлили жюри не только своим внешним видом, но и богатством вкуса. В финальном этапе судьи особо подчеркнули качество и превосходный вкус, которые мука Bismak придала изделиям.
Компания Bismak всегда стремится оставаться первым выбором как профессиональных шеф-поваров, так и домашних хозяек.